O nas
Rozmiar tekstu: Zmniejsz litery! | Zwiększ litery!

     Jedną z wielu cech współczesnego społeczeństwa krajów rozwijających się jest starzenie się ludności. Duże znaczenie ma fakt, żeby osoby w dojrzałym wieku mogły aktualizować swoją wiedzę i aktywnie uczestniczyć we wszystkich procesach zachodzących wokół nich, w środowiskach w których żyją, by zachować i zwiększyć swoją sprawność intelektualną,psychiczną i fizyczną.
     W wyniku starań o włączenie ludzi starszych w system kształcenia z projektu YMCA w Gdyni powstał WEJHEROWSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU. Przez kilka lat Uniwersytet działał w różnych punktach Wejherowa korzystając z sal życzliwych nam instytucji. Po podpisaniu umowy patronackiej z Kaszubsko Pomorską Szkołą Wyższą wyraźnie odczuliśmy wzrost zainteresowania władz miejskich i powiatowych naszą działalnością. Miało to zasadniczy wpływ na dalszy nasz rozwój. Wreszcie dzięki Urzędowi Miasta doczekaliśmy się własnej siedziby na Kopernika 13.
     Obecnie na nasz Uniwersytet uczęszcza 312 słuchaczy. Zajęcia prowadzi 42 wysoko kwalifikowanych wykładowców wolontariuszy, oferując 34 przedmioty.
Zapisy na WUTW odbywają się dwa razy w roku a słuchaczem może zostać każda osoba w wieku 55+, która pragnie poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich zajęciach , cała struktura ma charakter dobrowolny. Zainteresowani za niewielką opłatą uczęszczać mogą na bloki tematyczne, które realizowane są w formie wykładów, warsztatów, lektoratów, zajęć sportowych,turystycznych i artystycznych.
Nasz Uniwersytet czynnie włączył się w życie naszego miasta. Jesteśmy wszędzie zauważalni i nie ma takiego wydarzenia, które by się bez naszego udziału odbyło.
     Projekt finansowany jest ze środków własnych oraz z dotacji uzyskanych w konkursach ogłaszanych przez Urząd Miasta, Starostwa i Urząd Gminy.

Najbliższe odwołane zajęcia (łącznie zmian - 0)
Rozmiar tekstu: Zmniejsz litery! | Zwiększ litery!
Brak wiadomości
Najnowsze aktualności (łącznie aktualności - 1)
Rozmiar tekstu: Zmniejsz litery! | Zwiększ litery!
Rzucewo - wyjazd integracyjny Dodano: 2018-05-16 19:07

Rzucewo - wyjazd integracyjny 

temat  „Foki mieszkańcy Bałtyku”

13.VI.2018 r. (środa) godz. 9:00

cena 25.00 zł

Zapisy 21-23 maja u Grażyny Szczepanowskiej.

 

W programie:

  1. Wykład archeologów i zwiedzanie muzeum w „Chacie łowców fok”
  2. Ścieżka archeologiczna z przewodnikiem.
  3. Konkursy sprawnościowe min.strzelanie z łuku.
  4. Konkursy intelektualne (co wiemy o fokach?)
  5. Spacer wzdłuż Zatoki Puckiej.
  6. Platforma widokowa.
  7. Ognisko -pieczenie kiełbasek.
  8. Piknik na trawie: chleb ze smalcem+ogórek, ciasto, kawa, herbata.

Proszę zabrać ze sobą: koc, krzesełko składane lub inne siedzenie, wodę do picia, dobry humor obowiązkowo.

Dziś: 43 | Wczoraj: 94
Copyright © 2009 YMCA Gdynia